Logo

Zapisz się do newslettera:

Blog
WINZER KREMS RIESLING PFAFFENBERG 2013

Dlaczego Winzer Krems Riesling Pfaffenberg 2013 został okrzyknięty najlepszym austriackim rieslingiem na Salonie 2015 Magazynu WINE ENTHUSIAST można się łatwo przekonać kupując tę butelkę. Zanim ją jednak otworzymy – warto poznać tajemnicę jego jakości.

Winzer Krems to jeden z największych producentów i eksporterów wina w Austrii. Teren, z którego pochodzą winogrona wykorzystywane w produkcji wina należy do 981 rolników wyspecjalizowanych w uprawie winorośli. To 990 hektarów najlepszej ziemi w regionie Krems i jego okolicy.
O wysokiej jakości wina decydują nie tylko doskonałe zbiory, ale także sposób, w jaki winiarz zmienia je w wino. W Winzer Krems niemal wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. Zaraz po zerwaniu trafiają do piwnic, gdzie są ponownie selekcjonowane i do prasy trafiają tylko zupełnie dojrzałe grona najwyższej jakości. Proces wyciskania soku odbywa się tradycyjnymi metodami – choć z wykorzystaniem najnowszych technologii. Podczas procesu fermentacji i dojrzewania wino jest pod stałym nadzorem enologów i winemakerów. Nawet butelki są kontrolowane pod względem jakości. Tylko najlepsze z nich trafiają na rynek, dzięki czemu Riesling Pfaffenberd z roku na rok jest winem coraz doskonalszym. W rankingach Magazynu Wine Enthusiast każdorazowo zdobywa większą ilość punktów.

O Rieslingu Pfaffenberg 2013 bardzo dobrze wyraził się również redaktor Marcin Jagodziński na łamach Winicjatywy.

Wino można zamawiać mailowo: marta@vendita.pl lub telefonicznie: +48 606 946 736.

Zapytajcie nas również o inne wina z Winzer Krems!